Hakkımızda

Volga, Tuna, Dinyeper, Ren, Mississippi….

Bu isimler ne ifade ediyor?

Okul yıllarında coğrafya derslerinde sıkça duymuşuzdur bu isimleri.

Büyük bir çoğumuz için ezberlemek zorunda olunan baş belası, sıkıcı ifadelerdir belki de…


Nehirler coğrafya derslerinin bir konusu olmaktan çok başka şeylerdir aslında.

Dünyaya hayat veren, insanları kendine çeken, kıyılarında yaşayanlara ekmek, iş, aş sağlayan tarlalara sularını veren can damarlarıdır.

Nehirler geçtikleri her yerde farklı kültürler yaratırlar. Kıyılarında köyler, kasabalar, şehirler kurulur.

Ormanların içinden geçerler bazen, bazen şehirlerin içinden. Hep denir ya; “içinden nehir geçen şehirler bir başka güzel olur” diye. Bu nehirlerin üzerinde yapılan geziler de gerçekten bir başka güzeldir.

Dünya Nehirleri, sizleri dünyanın değişik bölgelerindeki nehirler üzerinde düzenlediği gemi seyahatleri ile bambaşka coğrafyaları keşfetmeye çağırıyor.

İki heyecanlı gencin 1990’lı yııların sonunda Volga Nehri ile başlayan macerası, bugün aynı heyecanla, yeni ekip arkadaşlarıyla Ren’de, Tuna’da, Mississippi ve Mekong’ta, belki de hiç duymadığınız; İspanya’da Guadalqivir, Portekiz’de Douro, Çin’de Yangtze, kısacası dünyanın bütün nehirlerinde devam ediyor.


Gelin siz de bu heyecanlı maceraya katılın…


Gemi güvertesinde bir film şeridi gibi akan eşsiz manzaranın keyfini çıkarın. Her gün farklı bir yerde uyanarak, oradaki coğrafyaları ve kültürleri keşfedin.

Her gezi sonrası, nehir isimleri anlamsız ve sıkıcı coğrafi ifadeler olmaktan çıkacak ve sizler de bir sonraki nehir seyahati için heyecan duymaya başlayacaksınız.

Loading...