Almanya’nın Kuzey Bavyera bölgesinde Regnitz ve Main nehirlerinin buluştuğu 7 tepenin üzerinde yer alan bir kasabadır. 11 ve 19. Yüzyıllar arasındaki mimariyi halen görmek mümkündür. Yerel Bira fabrikaları ve üreticiliği ile ün salmıştır. En ünlü bira fabrikası 1405 ‘ten bu yana 6 nesillik aile işletmesi olan Schlenkerla‘dır.

İmparatorluk katedralinin hâkim olduğu kasaba, orta çağ ve barok mimarinin listelendiği bir topluluktur. Bamberg’in iyi korunmuş eski kenti üç tarihi merkezden oluşur; piskoposluk kasabası, ada kasabası ve bahçıvanlar kasabası. Dört kulesiyle, Aziz Peter ve Aziz George’un imparatorluk katedrali en önemli yapısıdır.

1993 yılından beri Unesco Dünya Mirası ve Bavyera’nın kaçırılmaması gereken kasabalarından biri olan Bamberg’i Main & Tuna Nehri turlarından birinde ziyaret etme şansı bulabilirsiniz. Özellikle Almanya’nın en çekici yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilen kasaba, nehirler ve kanallar tarafından ikiye bölünür. Yapacağınız ziyarette bölgenin ünlü Füme Biralarının tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca 11. Yüzyıldan kalma 4 kule ve çok sayıda taş oymacılığı içeren Romanesk Bamberg Katedrali de mutlaka görülmesi gerekenler arasındadır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir