Romantik Ren Nehri Turu nedir?

Yazar admincruise 10/07/2017 1 Yorumlar Basında Biz,

 

Romantik Ren Nehri Turu ile ilgili merak edilenler

 

Romantik Ren Nehri Turu nedir?
Romantik Ren Nehri Turu ile seyahat etmek nasıldır?
Romantik Ren Nehri Turu hangi şehirlerden geçer?

 

İşte Romantik Ren Nehri Turu ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevapları...

 

Romantik Ren Nehri Turu, İsviçre Alpleri'nde doğan, Lihtenştayn ve Fransa sınırları boyunca akan ve Almanya ve Hollanda üzerinden Rotterdam'da Atlantik Okyanusu'na dökülen bin 230 kilometrelik Ren Nehri üzerinde nehir seyahatine uygun gemilerle yapılan seyahatin adıdır.
 

Romantik Ren Nehri Turu'na neden katılmalıyız?

Romantik Ren Nehri Turu sayesinde misafirler seyahat süresince kendilerine eşlik eden gemi ile 5 yıldızlı otel konforu yaşarken İsviçre, Almanya, Fransa, Hollanda ve Belçika'da bulunan tarihi öneme ve farklı kültüre sahip birçok kenti bavul taşıma ve uçağa binme derdi olmadan seyahat edebilmektedir.


 

Romantik Ren Nehri Turu kaç gün sürer?

Romantik Ren Nehri Turu seçilen rotaya göre 4 ila 9 gün arasında sürer. Örneğin turu İsviçre'den başlayıp Hollanda'da bitirmek isteyenler 9 gün boyunca turun uğradığı tüm kentleri seyahat edebilme imkanına sahip olabilir.
 

Romantik Ren Nehri Turu'na neler dahil değildir?

Tur boyunca rehberle seyahat edilecek kentler, ekstra alınan içecek ve yiyecekler ve kablosuz internet bağlantısı genellikle tur paketine dahil değildir.
 


 

Romantik Ren Nehri hangi ülke ve kentlerden geçer?

Tur İsviçre, Almanya, Fransa, Hollanda ve Belçika'ya uğrar, Buralarda Basel, Colmar, Riquewihr, Strazburg, Mannheim, Frankfurt, Rüdesheim, Heidelberg, Amsterdam, Volendam, Cochem, Den Haag, Brüksel ve Brugge kentlerine düzenlenen turlara katılım sağlanabilir.
 

Romantik Ren Nehri Turu gemisinin konaklama yapılan oda özellikleri nasıldır?

Tur boyunca konaklama gemidedir. Oldukça konforlu ve lüks olarak tasarlanan gemi odaları 5 yıldızlı otel odalarına denktir.
 

 


Romantik Ren Nehri Turu'na katılanların nasıl bir yaş profili var?

Tura katılanlar genellikle 40 ve üzeri yaşlarda konformist bireylerden oluşuyor.
Haziran ayının son günlerinde Romantik Ren Nehri Turu'nu deneyimleme fırsatım oldu. İsviçre'nin Basel kentinde başlayan turda her Sabah farklı bir limanda güne merhaba dedim ve her gün farklı kentleri gezerek değişik kültürleri bir arada yaşayabilme fırsatını edindim.

Geminin Ren Nehri boyunca seviye havuzlarından geçişi beni oldukça şaşırttı.
Sabah, öğle ve akşam yemeklerini aldığımız gemi restoranında ilk günden itibaren belirtilen bir masada oturmak ve o masaya özel olarak hizmet eden servis elemanının profesyonelliği ve işe hakim oluşu dikkatimi çeken diğer detaylar.
 
Ren Nehri boyunca demir attığımız limanlarda Almanya'da kahve içerken Fransa'yı izlemek de oldukça şık bir başka detaydı.
Aktif spor yapan biri olarak gemi bünyesinde bulunan 2 spor salonunu da kullandım.
 
Romantik Ren Nehri Turu'ndan oldukça keyif aldım. Herkesin bu tecrübeyi en az 1 defa denemesini tavsiye ediyorum.
 
Hazırlayan: Mehmet Can Kömürcü - Milliyet.com.tr Lifestyle Yayınlar Editörü

KAYNAK : Milliyet.com.tr

1 Yorumlar

Yaprak:
13/05/2019, 06:06:08 PM, kucukdunya.com
Yanıtla

Bir seyahat yazarı olarak çok fazla geziye katılma şansı elde ediyorum, ancak Romantik Ren Nehri gezisi en çok beğendiğim gezilerin başında yer alıyor. Dünya Nehirleri’nin organizasyonunda gönül rahatlığıyla bu tura katılabilirsiniz. Eminim nehir turunun tadına vardığınız için diğer tüm gezilerine dahil olmak isteyecesiniz.

Yorum Yaz

Loading...