Almanya’daki Bernkastel-Wittlich bölgesinde Orta Mosel’de yer alan bir kasabadır. Tanınmış bir şarapçılık merkezidir. Şarap severler için mutlaka uğranması gereken duraklardan biridir.

Tarihi Orta çağ Pazar meydanında yerel bir şaraphanede, bölgede üretilen lezzetli şarapların tadına bakabilirsiniz. Ünlü şarap ve sokak festivalleri, heyecan verici konserler veya Noel zamanı kurulan rengarenk pazarları ile unutamayacağınız anlar sizi bekliyor.

Çok iyi korunmuş yarı ahşap evlerin yanı sıra 1608 yılında inşa edilen Rönesans dönemi Belediye Sarayı görülmesi gereken önemli yapılardandır. Ayrıca Karlsstrasse’deki yarı ahşap Spitzhauschen “sivri ev” muhtemelen şehirdeki en ünlü yapıdır. 1416 yılında inşa edilen zemin katı, üst katlardan çok daha dardır. Bölgede bu mimariye benzer diğer ilginç evleri de görmek mümkündür.

14. yüzyıl St. Michael Kilisesi’nde yer alan çan kulesi bir zamanlar surların savunma kulesi olma özelliğine sahiptir.

13. yüzyıla ait Landshut Kale harabesi vadinin eteklerindeki üzüm bağlarından Bernkastel’e bakmaktadır. Kale aslen 1277 yılında inşa edilmiş, ancak 1692’de yanlışlıkla bir yangınla tahrip edilmiştir. Kasaba ve nehir üzerindeki manzarayı sunmaktadır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir