Güney Fransa’nın eşsiz güzellikteki Provence bölgesinde yer alan ve Rhone Nehri üzerindeki en önemli duraklardan biri olan şehirdir. Hayatının bir bölümünde Vincent Van Gogh’un evi olması ve resimlerine ilham kaynağı olmasıyla ünlüdür. 1888’de Arles’a yerleşen ve ünlü Ayçiçekleri tablosu da dahil olmak üzere 200’den fazla tuvali ile bu ünlü ressamın ayak izlerini takip edebilirsiniz.

Bir zamanlar antik Roma’nın başkenti olan Arles, o zamandan beri oyunlara, konserlere ve boğa güreşlerine ev sahipliği yapan 1.yüzyıldan kalma 12.000 kişilik oturma düzenine sahip “Arles Amfitiyatrosu” dahil olmak üzere birçok kalıntıya sahiptir.

Arles aynı zamanda fotoğrafçılığın da merkezidir. Her yaz düzenlenen festivaller, sanat ve kültür aktiviteleri ile sanatseverlerin ilgi odağıdır. Bir Rhone Nehri turuna katılarak Provence’in kalbine seyahat edebilir, 16. ve 17. Yüzyıllardan kalma evleri ve özel konakları ziyaret edebilir, St. Trophime manastırı, Hotel de Ville ve Place des Lices’in terasından muhteşem manzaranın keyfini sürebilirsiniz. Arles ziyaretinizde yüksek değerli “Kara Elmas” yer mantarını aramayı, çikolatanın şarapla nasıl eşleştirileceğini ve ünlü sanatçıların adımlarını izlemeyi unutmayın.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir