Yukarı Avusturya’da Salzburg ve Viyana arasında Tuna Nehri kıyısında yer alan bir şehirdir. Eski Belediye Binası (Altes Rathaus) ve eski katedral veya Alter Dom gibi barok binalar, eski şehrin ana meydanını süslemektedir. Nehir kenarındaki Lentos Kunstmuseum Linz, büyük ve modern bir sanat koleksiyonuna sahiptir. Linz, UNESCO Medya Sanatlarında şehrin kültürü, doğası ve sanayiyi birleştiren çeşitliliğini göstermektedir. Güzelliğine rağmen, Linz diğer Avusturya şehirleri kadar iyi bilinmemektedir.

Güzel pastel renkli binaları ve büyük kiliseleri olan bu çarpıcı Avusturya şehri, tüm bu güzelliğin altında modern bir yapıya da sahiptir. Tarihi merkezinde sessizlik ve huzuru bulmanız kaçınılmazdır.

Geleceğin Müzesi anlamına gelen teknoloji, yenilik ve medya konularında interaktif sergiler düzenleyen “Ars Electronica Center”ı ziyaret edebilirsiniz. Yapacağınız bir seyahatte ünlü “Linzer Tartının” tadına bakmayı da unutmayın. Birçok müzik şöleni ve festivale ev sahipliği yapan Linz, kültür-sanat severlerin odak noktası olmaya devam ediyor.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir