İspanya’nın güneyindeki Endülüs bölgesinin efsanevi Mağribi başkentidir. Özellikle Triana mahallesinde flamenko dansıyla ünlüdür. Gurme lezzetlerinden, binalarına, sanatına ve tarihine kadar neredeyse 24 saat canlı bir şehirdir. Hıristiyan, Müslüman ve Yahudi mirasının katmanları hala görünür şekilde korunmaktadır.

Bölgeye yapacağınız bir seyahatte, Mağribi Almohad hanedanlığı sırasında inşa edilen süslü Alcazar Saray kompleksini, 18. yüzyıldan kalma Plaza de Toros de la Maestranza boğa güreşi alanını, Gotik Sevilla Katedrali tarafından yönetilen tarihi merkezi, Christopher Columbus’un mezarı ve minareli çan kulesini görmeden dönmeyin diyoruz.  Ayrıca Kalabalık bir barda ünlü tapas yemeklerin ve gazlı kırmızı şarap bazlı bir içecek olan tinto de verano’nun tadına bakabilir, ya da her daim hareketli bir meydanda kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Mağribi Efsanesinin içine bir yolculuk yapmak isterseniz, bahar ve yaz aylarında düzenlenen, bir zamanlar aristokratları yoksullardan ve işçi sınıflarından ayıran Guadalquivir Nehri üzerinde yapılan bu eşsiz turda yerinizi ayırtabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir