Lüksemburg sınırına yakın Mosel Şarap bölgesinin güneybatısında yer alan Almanya’nın en eski şehirlerinden biridir. Romalılar tarafından kurulan Porta Nigra kapısı, Roma hamamlarının kalıntıları, merkezin hemen dışında bir amfi tiyatro ve Mosel Nehri üzerinde bir taş köprü ile çok iyi korunmuş Roma yapıları bulunmaktadır.
Romalıların en parlak döneminde kurulan bu şehir için “Kuzeydeki Roma” da denilmektedir. Romalılardan kalma kalıntıları, çeşitli mimarileri ve yapıları kasaba çevresinde görmek mümkündür.
Mosel nehrinin her iki tarafına da yayılan Trier, muhteşem sahil manzaralarına sahiptir. Orta çağ kasabaları, kale kalıntıları ve pitoresk üzüm bağları bölgeye hakimdir.

Katılacağınız bir Trier seyahatinde UNESCO Dünya Mirası Alanlarını ziyaret etmeyi unutmayın. Hemen hepsi Romalılar döneminden kalmış olan Porta Nigra kapısı, Konstantin’in taht odası, imparatorluk hamamları, Roma köprüsü ve bir amfi tiyatro şehrin her tarafına dağılmış durumdadır. Ayrıca bir Katolik kilisesi olan Trier Katedrali ve Almanya’nın en eski Gotik kilisesi olan 13. Yüzyıl döneminden kalma Meryem Ana Kilisesi (Liebfrauenkirche) görülmeye değerdir.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir